Aranżacja wnętrz przyborami szkolnymi.

Jednym ze sposobów, by pomóc dziecku oswoić szkolną rzeczywistość, jest aranżacja wnętrza jego pokoju elementami przypominającymi przybory szkolne. Tym prostym zabiegiem można zachęcić je do bardziej pozytywnego myślenia o obowiązkach szkolnych.

Trendy w aranżacji pokoju dziecięcego
Malowanie drzwi, ścian lub frontu szafki farbą tablicową to absolutny trend. Dziecko może pisać i rysować swoje obrazki i zmieniać je, kiedy tylko ma ochotę lub zapisywać w widocznym miejscu to, co musi zapamiętać.

Można też zaprojektować lub kupić krzesełko i biurko w stylu szkolnej ławy, czyli spróbować oswoić pociechę z rysowaniem i pisaniem w warunkach zbliżonych do tych, które panują w szkole. Przybory szkolne, jak kredka, gumka, zeszyt, plecak, plan lekcji czy worek na kapcie to fantastyczna inspiracja do stworzenia mebli lub elementów wystroju w podobnym stylu.

Meble inspirowane przyborami szkolnymi – inspiracje

Zwykła półka powieszona wysoko może zostać ozdobiona naklejką stylizującą ją na linijkę lub na przykład pomalowana na jasno markerem bądź cienkim pędzelkiem ozdobiona skalą centymetrową. Dostęp do tej półki zapewnią dwie szerokie drabinki z wąskimi odstępami między szczebelkami, co będzie przypominać wspinaczkę po ścianie na sali gimnastycznej.

Poduszka lub jej powłoczka będzie ciekawie prezentowała się wystylizowana na gumkę „myszkę”, a pojemnik na pisaki może przybrać kształt kredki.

Oczywiście ważne jest także, aby w tym wszystkim kierować się umiarem.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *