Dlaczego warto skorzystać z certyfikowanego malarza?

Gdy spada na Ciebie zadanie znalezienia malarza, który odnowi ściany, nie musisz wcale tracić wielu godzin na wertowanie forów w poszukiwaniu najczęściej polecanego fachowca. Nie musisz też prosić znajomych o rekomendację. Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas i dokonać dobrego wyboru, znajdź malarza, który może pochwalić się certyfikatem.

Dlaczego warto pytać o certyfikat?

Certyfikowany malarz nie jest osobą z przypadku, która działa w branży budowlanej tylko dlatego, by uniknąć bezrobocia. To fachowiec, który zna się na swojej pracy i lubi ją wykonywać w profesjonalny sposób, a przy tym odczuwa potrzebę nieustannego zwiększania swoich kwalifikacji.

Sama umiejętność posługiwania się pędzlem nie wystarczy w obliczu dynamicznie rozwijających się technik malarskich oraz prawdziwego wysypu zupełnie nowych typów farb, lakierów, tynków, gruntów i tapet. Wprowadzane na rynek preparaty różnią się od siebie właściwościami, między innymi odpornością na wilgoć oraz działanie promieni słonecznych. Aby przyjęły się na danym podłożu, trzeba jeszcze przed nałożeniem pierwszej warstwy stwierdzić, jakim rodzajem farby została wcześniej pokryta ściana. W przypadku postawienia błędnej diagnozy może się okazać, że nowy kolor będzie wyglądać zupełnie inaczej niż na opakowaniu, a przyczepność farby będzie na tyle słaba, że zacznie ona odchodzić od powierzchni przy każdym, nawet najdelikatniejszym otarciu. W takiej sytuacji konieczne jest ponowne przeprowadzenie remontu, a to może znacznie uszczuplić Twój budżet. Nie ryzykuj więc i od razu znajdź malarza, który posiada aktualną wiedzę na temat stosowania poszczególnych preparatów, potwierdzoną certyfikatem.

Certyfikowany malarz potrafi więcej

Choć malarze wykonują najczęściej standardowe usługi, takie jak malowanie ścian i sufitów farbami akrylowymi lub lateksowymi, bądź odbijanie szablonów z wielobarwnymi motywami, to zdarzają się też klienci, którzy proszą o bardziej wyrafinowane zdobienie ścian. Jeżeli jesteś jednym z nich i marzysz o unikalnej płaskorzeźbie, utworzonej z tynków strukturalnych, to koniecznie znajdź malarza, który zna się na ich kładzeniu. To samo dotyczy zresztą utworzenia nowatorskiej kompozycji barw na ścianie salonu lub bajkowego malowidła w pokoju dziecięcym – któż bowiem wykona je lepiej od certyfikowanego malarza, który ukończył kurs z zasad kolorymetrii i warsztaty z nowoczesnych technik zdobniczych?

Malarz, który może poszczycić się uzyskaniem certyfikatu ma niewątpliwie szerszą i bardziej ugruntowaną wiedzę na temat zdobienia wnętrz niż osoba, która nigdy nie ukończyła żadnego kursu. Działa też w bardziej pewny i precyzyjny sposób, ponieważ nie musi eksperymentować na Twojej ścianie – umiejętności manualne nabył już pod okiem eksperta podczas praktycznych warsztatów. Czy w tej sytuacji powierzanie remontu mieszkania malarzowi bez certyfikatu ma jakikolwiek sens?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *