Dobierz meble do Twojego biura

Meble biurowe to ważny punkt w prowadzeniu działalności gospodarczej. Warunkują one dobre lub złe samopoczucie podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Z jakiego powodu są one tak ważnym elementem naszej pracy?

Zadbaj, by w pracy było przyjemnie

Po pierwsze w pracy spędzamy statystycznie większą część naszego życia. Chcemy więc, by w pomieszczeniu, w którym wykonujemy szereg różnych monotonnych czynności, panowała atmosfera sprzyjająca dobremu nastrojowi i pomysłom. Przyjemne dla oczu kolory i wzory, wygodne siedzisko, poręczne półki czy regaliki, a nawet małe organizery i segregatory, dzięki którym możemy uporządkować dokumenty i ogólnie przestrzeń do pracy – czasem najmniejsze drobiazgi mogą decydować o zadowoleniu z miejsca pracy i stworzeniu sobie warunków do bycia efektywnym. Tak więc nie tylko podstawowy sprzęt do pracy, jak komputer, faks, telefon, ksero czy drukarka wpływa na  sukces i zadowolenie, ponieważ wszystkie te gadżety trzeba jeszcze odpowiednio dobrze rozmieścić w przestrzeni, aby optycznie jako przedmioty duże i nieforemne nie przytłaczały.

 

Jak kupować meble do biura?

 

Zwykłe krzesło, jeśli możemy siedząc w nim wygodnie się obrócić, ustawić wysokość zgodnie ze swoim wzrostem, dopasować do własnych potrzeb oparcie pleców oraz łokci, czy poruszyć bez wysiłku dzięki kółkom, może sprawić, że dzień w pracy będzie przyjemniejszy i nie zakończy się bólem pleców od długotrwałego siedzenia w niewygodnej pozycji. Podobną sytuację mamy z biurkiem. Tak prosta czynność, jak ustawienie go przy oknie działa stymulująco na mózg, jeśli oczywiście mamy za oknem otwartą lub półotwartą przestrzeń. Jego wielkość powinna być proporcjonalna do rozmiarów pomieszczenia.

 

Najlepiej jest kupować meble trwałe, najwyższej jakości, mające gładką powierzchnię, regulowaną wysokość (dotyczy to także półek regałowych).

Wygląd podłogi, dodatków (jak obrazki czy plakaty) może wpłynąć na samopoczucie pracownika, czy też wrażenia klienta.  Zadbajmy w takim wypadku także o oświetlenie, pudełka na dokumenty, schowki na kable, ładna roleta, gustowny dobór kolorów (najlepiej niezbyt mocnych, aby się nie rozpraszać i nie przytłaczać).

Kluczem do sukcesu jest umiar, prostota, funkcjonalność, pomysłowość – dzięki tym cechom na pewno stworzymy przestrzeń, w której przyjemnie będzie przebywać.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *