Ekskluzywne meble do sypialni

Co prawda sypialnia to miejsce całkowicie prywatne, nie przyjmujemy w nim gości i nie urządzamy przyjęć, ale to nie znaczy, że nie możemy jej urządzić pięknie, z polotem i bogato. W pięknie zaaranżowanej sypialni wypoczywa się luksusowo, a dzień zaczyna w pięknej, wypełnionej światłem, miękkiej przestrzeni. Naprawdę warto zainwestować w najlepszej jakości meble do sypialni.

Mniej znaczy więcej

Luksus wcale nie oznacza dużo wszystkiego drogiego. Piękno to równowaga, dobry smak, proporcje, zaś luksus to nowoczesne rozwiązania skrojone na własną miarę, wygoda, dobra jakość materiałów i wykończeń. Zanim więc zaczniesz dokupować stoliczki z nogami w stylu Ludwika XIV, kłaść na nie wazoniki, a na łóżku z baldachimem ułożysz pięćdziesiąt złotych poduszek, zobacz, co może Ci zaoferować nowoczesny design.

Łóżko!

Na tym elemencie absolutnie nie możesz oszczędzać. Musi być solidne, drewniane, w naturalnych kolorach. Niech będzie tak duże jak tylko się pomieści – 2 x 2,5 m może wystarczyć J. Oczywiście musi to być łóżko ze stabilnym stelażem i wysokim materacem, najlepiej z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, np. 9-strefowy, ze sprężynami kieszeniowymi, najwyższej jakości pianką i pokrowcem z naturalnych, hipoalergicznych włókien ze srebra. Bardzo dobrze wygląda wysokie i tapicerowane wezgłowie łóżka z miękkiego, ciepłego materiału. Producenci wprowadzają też łóżka podświetlone od spodu. Nie będzie to może pasowało do każdego wnętrza, ale jest to godne uwagi rozwiązanie.

Nowoczesna sypialnia
Nowoczesna sypialnia

Jak w salonie

Nadal znakiem przepychu jest toaletka i szezlong. Powinny być w podobnym stylu co łóżko. Toaletka z wygodnym krzesłem i dobrze oświetlona. Będzie nie tylko piękna, ale i praktyczna, szczególnie, jeśli będzie miała duże, kryształowe lustro.

Szezlong pozwoli na schowanie się w sypialni w ciągu dnia, by odpocząć w przytulnej i zacisznej atmosferze sypialni, ale bez kładzenia się do łózka. Można na niej poleżeć, poczytać, wyciszyć się. Podobną funkcję może pełnić miękki, głęboki fotel z podnóżkiem.

Kompletne meble do sypialni to także dodatki różnego rodzaju – szafki nocne wraz z lampkami. Mogą być tez podświetlane od spodu jak łóżko. Będą wyglądały ekskluzywnie, jeśli będą z równie dobrych materiałów jak łóżko, np. z litego drewna.

Miękkość i kolor

Aby uzupełnić wrażenie luksusu, warto zadbać o lekkie i miękkie tkaniny np. zasłonki, ale też narzuty, koce, poduszki. Powinny już samym wyglądem zachęcać do wtulenia się w nie. Oprócz tego dywan, najlepiej jasny i włochaty – będzie miły dla stóp o poranku i jest miły dla oka niczym zielona łąka.

Obecnie bardzo modny jest powrót do natury, dlatego wpuśćmy do sypialni dużo naturalnego światła, postawmy kwiaty doniczkowe o pięknej zieleni, dużych, rozłożystych liściach, najlepiej w drewnianych donicach.

Jak widać przepych w sypialni w cale nie musi oznaczać wystroju rodem z filmów kostiumowych. Można urządzić tę intymną przestrzeń dyskretnie i ze smakiem, a jednak ekskluzywnie, nowocześnie i luksusowo.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *