Jak wyglądają ściany dekoracyjne?

Ściany o niezwykłych fakturach, kolory dobrane z pomocą specjalistów, łączenie kilku deseni, tynki dekoracyjne, fototapety – wszystkie te elementy mają na celu sprawienia, by ściany domów i mieszkań  wyglądały ładnie i stylowo czyniąc dom przytulnym i pięknym. Wielość oferowanych obecnie sposobów dekoracji pozwala na wybór zgodny ze swoim gustem i preferencjami. Sprawdź, jak w dobrym guście skomponować ściany dekoracyjne w swoim domu.

W jaki sposób ozdobić ściany?

Stylowe wnętrze jest po prostu ładne i urządzone ze smakiem. Od dawna wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje; szczęśliwie, wielość obecnie oferowanych rozwiązań pozwala każdemu na wybranie tego, co mu się podoba i stworzenie pięknych ścian dekoracyjnych, które staną się dopełnieniem niejednej aranżacji.

Jednym z możliwych sposobów zdobienia ścian są płytki. Dotychczas uważano, że płytki można stosować w łazience czy kuchni. Obecnie z powodzeniem stosowane są w przedpokoju a różnorodność faktur, wzorów, kolorów i kształtów daje wiele możliwości aranżacyjnych. Tworzenie wyjątkowych ścian dekoracyjnych jest możliwe także, gdy łączy się różne wzory i faktury. Wielbiciele nowości chętnie przyozdabiają ściany cegłą; obecnie jest to jeden z najgorętszych trendów. Ceglana ściana nadaje pomieszczeniu szczególny klimat i może być stosowana w pomieszczeniach o stylu

skandynawskim, nowoczesnym, ale i industrialnym czy minimalistycznym. Piękne ściany dekoracyjne powstają także przy użyciu kamienia, którego nieregularna faktura i naturalne kolory przywodzą na myśl malownicze uliczki Prowansji, nadając pomieszczeniu przytulny klimat. Zupełnie inny efekt można uzyskać wykładając ścianę betonowymi płytami i w ten sposób nadając wnętrzu niezwykle modny klimat loftu. Ponadczasowym materiałem jest drewno, które od wielu lat króluje we wnętrzach i doskonale sprawdza się również jako baza dla tworzenia ścian dekoracyjnych, będących doskonałym tłem dla mebli. Niezwykle dekoracyjne są również panele 3D, które wykonuje się z różnych materiałów (gips, płyta mdf itd.). Dają one niesamowity efekt przestrzenny, co nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. Nie należy zapomnieć również o tapetach, które są obecnie dostępne w wielu wzorach i kolorach, dając niesamowite możliwości aranżacyjne. Tapety można dopasować właściwie do każdego wnętrza. Niezwykle ciekawym pomysłem na stworzenie pomysłowych ścian dekoracyjnych jest użycie fototapet, czyli zdjęć w dużych formatach drukowanych na tapetach winylowych. Można je również dopasować do każdego wnętrza, czyniąc z niej również trik optyczny i dając wrażenie większej przestrzeni.

Tradycyjne metody dekorowania ścian

Nie należy również zapominać o farbie, która jest jednym z najprostszych sposobów na dekorację ścian a za pomocą której można stworzyć piękne i oryginalne wnętrze. Odpowiednia technika malarska i nieograniczona wyobraźnia mogą stworzyć wspaniałe, niepowtarzalne wnętrza.  Zamiennikiem farb są struktury dekoracyjne, czyli wypukłości, połysk, efekt betonu czy przetarcia, które są znakomitym pomysłem na stworzenie niesztampowych  ścian dekoracyjnych. Wspaniałą dekoracją wnętrza mogą stać się półki z książkami, które, odpowiednio wyeksponowane, nadają mieszkaniu klimat i świadczą wysokiej kulturze osobistej mieszkańców. Wspaniałą dekoracją ścian są również plakaty i obrazy a także lustra, które optycznie powiększają wnętrze.

Piękne, dekoracyjne ściany  są ważnym komponentem pięknego wnętrza i cieszą oko, stając się powodem do dumy. Praca nad wyglądem własnego mieszkania zawsze przynosi radość i satysfakcję, zwłaszcza, gdy stworzymy wnętrze pełne estetyki i harmonii, a jednocześnie podkreślające nasz gust.

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *