Pokój dziecięcy to nie zawsze kolorowe meble.

Planując wystrój pomieszczenia, w którym będzie przebywać nasza pociecha, musimy nie tylko kupić meble do pokoju dziecięcego, ale przede wszystkim wybrać styl, w jakim chcemy urządzić pokój. Z pewnością ułatwi nam to właściwy dobór kolorów, tkanin i dodatków. Jak urządzić pokój dziecka, by był ładny i funkcjonalny?

Jakie meble muszą się znaleźć w pokoju malucha?

Projektując pokój dla dziecka, musimy kierować się względami praktycznymi, zwracając uwagę na jego potrzeby. Innego wyposażenia potrzebuje niemowlak,  zupełnie coś innego jest potrzebne pierwszoklasiście. Kompletując meble do pokoju dziecięcego, pamiętajmy o szafie, komodzie, biurku i krześle. Maluchowi z pewnością przyda się mały stolik z krzesełkiem, przy którym przedszkolak odda się pasji do rysowania, a starsze dziecko potrzebuje miejsce do odrabiania lekcji.

Wybieramy meble do pokoju dziecięcego

Kupujące wyposażenie do pokoju dziecka, zdecydujmy się na takie, które będą rosnąć z maluchem. Kiedyś producenci oferowali meble do pokoju dziecięcego w jaskrawych kolorach, gdyż pokutowało przekonanie, iż dzieci lubią kolory i koniec. Prawdą jest, że dzieci lubią, gdy jest wesoło i kolorowo, ale nie musi to oznaczać konieczności wyboru niebieskich mebli do pokoju dziecięcego. Możemy zdecydować się na białe meble, które są świetną bazą i doskonale łączą się z innymi barwami. W pokojach dziecięcych zawsze jest dużo zabawek i dodatków, więc kolorów nie brakuje, a do tego typu mebli pasuje właściwie każdy styl. Białe meble do pokoju dziecięcego z gładkiej płyty mdf sprawdzą się w nowoczesnym wnętrzu, a drewniane i przecierane świetnie pasują do stylu shabby chic.  Meble o prostej formie sprawdzą się w pokoju urządzonym w modnym stylu skandynawskim. Ciekawe rozwiązania znajdziecie tutaj – http://www.twojemeble.pl/pokoj/pokoj-dzieciecy-i-mlodziezowy-3.

Meble do pokoju dziecięcego w stylu skandynawskim

Modne wnętrze w stylu skandynawskim to zazwyczaj białe ściany i meble połączone z czarnymi dodatkami. Urozmaiceniem w takim wnętrzu są dodatki, plakaty czy designerskie meble stylowe połączone z elementami z naturalnego drewna. Wydaje się, że takie łączenie kolorów nie pasuje do pokoju dziecięcego, ale nie jest to prawda. Jasne ściany i meble to doskonałe tło dla kolorowych zabawek. Ponadto, proste meble sprawdzą się w aranżacji pokoju malucha jak i starszego dziecka.

Czerń nie jest smutna, jeśli odpowiednio ją wykorzystamy. Do białych mebli do pokoju dziecięcego można dodać czarne klamki, ciemne ramki na zdjęcia czy naklejki na ściany. Wnętrze możemy ocieplić, dodając puszysty dywan, pompony czy miękkie dekoracje.

Wybierając meble do pokoju dziecięcego, zdecydujmy się na te dobrej jakości i w neutralnych kolorach. Uniwersalne meble będę dobrze służyły przez wiele lat, a odpowiednimi dodatkami wyczarujemy wnętrze w każdym nastroju.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *