Jakie meble wybrać do ogrodu, na balkon i taras?

Wszyscy lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu. Bez względu na to, czy mamy maleńki ogródek, duży ogród czy balkon lub taras, z pewnością lubimy spędzać tam czas. Po całym dniu ciężkiej pracy przyda się chwila relaksu z książką, w otoczeniu zieleni, o którą sami dbamy. Warto kupić meble ogrodowe, na których usiądziemy. Przyda się stół w zestawie z krzesłami. Jakie mebel kupić? Zabezpieczyć je bejcą czy lakierem?

Stół, ławka, z może zestaw mebli? Czy zabezpieczenie bejcą wystarczy?

Zanim wybierzemy meble ogrodowe, zastanówmy się, jaką funkcję mają spełniać. Jeśli po prostu lubimy posiedzieć w ogrodzie, przyda się wygodna ławka. Do niej możemy dokupić poduszkę czy koc i już mamy idealne miejsce do relaksu, które sprawdzi się także na tarasie czy balkonie. Jeśli balkon jest nieduży, rolę ławki może pełnić pomalowana bejcą skrzynia, do której schowamy poduchę, koc czy niepotrzebne donice. Ogród zachęca do biesiadowania, a jeśli planujemy przyjęcia grillowe czy małe garden party, potrzebny będzie stół i krzesła. Zwróćmy uwagę na to, ile mamy miejsca i jak chcemy rozłożyć poszczególne elementy. Najlepiej kupić zestaw mebli, gdyż tworzą one ładny komplet, a wszystko do siebie pasuje. Dobierzmy do niego wyposażenie, czyli poduszki, pokrowce i inne części zamienne.

Inne publikacje  Gdzie nie pasują gładzie szpachlowe?

Relaks w ogrodzie. Wybieramy hamaki i huśtawki. Czy zabezpieczyć je bejcą?

Miłe chwile spędzane w ogrodzie wielu z nas natychmiast przywodzą na myśl hamak, w którym można poleżeć i naprawdę odpocząć. W sklepach znajdziemy hamaki o ciekawych konstrukcjach, które nie wymagają wieszania na dodatkowych podporach. Niektóre mają bardzo nowoczesne formy i sprawdzą się nawet w bardzo uporządkowanym, minimalistycznym ogrodzie. Jeśli elementy wyposażenia są drewniane, pamiętajmy o zabezpieczeniu ich przed negatywnym działaniem deszczu, wiatru i słońca, choćby bejcą czy lakierem. Przed malowaniem drewno trzeba umyć i wysuszyć. Jeśli powierzchnia jest zniszczona, wszystkie nierówności trzeba wygładzić. Najlepiej użyć do tego szlifierki lub papieru ściernego. Następnie zmywamy powierzchnię wodą z detergentem, a zaraz potem dokładnie, ale delikatnie opłukujemy ją czystą wodą. Meble wykonane z drewna tekowego bądź innego twardego gatunku trzeba zaolejować. Preparat przywróci pierwotną sprężystość, gładkość i wytrzymałość drewnianej powierzchni. Możemy wybrać także przeznaczoną do malowania na zewnątrz lakierobejcę, czyli produkt stworzony na bazie żywic alkidowych, będący położeniem lakieru i bejcy. Taki preparat chroni drewno przed działaniem wody i promieni UV, impregnuje oraz dekoruje, barwiąc naturalny surowiec na długi czas. Tak ochronione drewno czyścimy bawełnianą ścierką zamoczoną w wodzie z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego, choćby płynu do mycia naczyń.

Piękny ogród, balkon czy taras to miejsca, w których możemy się zrelaksować. Odpowiednie meble będą doskonałym towarzystwem podczas odpoczynku. Kupmy piękne drewniane krzesła i stół i zabezpieczmy je bejcą przede niszczącym działaniem czynników naturalnych.

Inne publikacje  Jak urządzić kącik w mieszkaniu dla czytelnika?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *